בקרת נקודות מכירה

בקרת זמינות

תנאי הכרחי למכירת מוצרים הוא, שהמוצרים אכן יהיו זמינים על המדף כאשר הלקוח מעוניין לרכוש אותם. לכאורה, אמת טריוויאלית שלא צריך בכלל לדבר עליה, אלא שמדובר בבעיה משמעותית שעמה מתמודדים בעלי עסקים רבים בכל הענפים וכל התחומים. בעסק שבו מוצעים למכירה מאות ואלפי פריטים, קיים קושי מובנה לוודא שכל הפריטים זמינים על המדף בכל עת ולכל לקוח ובדיוק במקום הזה נכנס אל התמונה הכלי השיווקי של בקרת זמינות.

מהי בקרת זמינות?

ובכן, המדובר בכלי שמהווה חלק ממערך גדול יותר של כלים שיווקיים המתמקדים בנושא של בקרת נקודות מכירה. כלי בקרת הזמינות מיועד לבחון את רמת הזמינות של מוצרי העסק ללקוחותיו על מדפי העסק ביחס לפרמטרים שונים כדוגמת גודל העסק. כך למשל, ככל ששטח המדף קטן יותר, התחרות על שטח המדף היא רבה יותר וכל מדף יכול להכיל כמות קטנה יותר של פריטים. כלי בקרת הזמינות מאפשר לוודא שהמוצרים השונים משווקים בצורה שווה ומאוזנת גם ביחס שבין גודל החנות ובין כמות הפריטים במדף.כלי בקרה זה מבוסס על בחינה של מדפי העסק באמצעות סוקרים מיומנים, העוברים בין מדפי העסק בתדירות קבועה ואוספים מידע לגבי זמינות הפריטים, פגי תוקף, מחירים, טריות, נראות, מיקום על גבי המדף וכן הלאה. כל אלה מסייעים לבסס מדד שבאמצעותו ניתן לאפיין את רמת הזמינות של מוצרי העסק בכלל ושל מוצרים ספציפיים בפרט עבור לקוחות העסק. כאמור, מדובר בכלי אחד שמהווה מרכיב מפתח בתהליך של בקרת נקודות מכירה, המבוצע כולו על ידי סוקרים אנושיים המבקרים בחנות ובוחנים את חוויית הלקוח בנקודת המכירה ובכלל זה גם בהיבט זמינות המוצרים.

בקרת נקודות מכירה

למי מתאים השירות?

שירות בקרת זמינות מאפשר בעיקר לספקים, ולאו דווקא לקמעונאים עצמם, לבחון את יעילות הצגת המוצרים שלהם בנקודות המכירה השונות אליהן הם משווקים את המוצרים שלהם. באמצעות כלי בקרת זמינות, יכול הספק לאתר נקודות מכירה בהן המוצר אינו זוכה לנראות הנדרשת או בהן המוצר נמצא בחסר, מה שיאפשר לו לפעול מול נקודת המכירה לצורך שיפור הנראות ובהמשך לכך גם שיפור המכירות של המוצר.

חברת M.I.S מתמחה בעריכת מחקרים שיווקיים אנושיים ותרגומם לכלים יישומיים אפקטיביים לצמיחת העסק ושיפור השורה התחתונה. בכלל זה מבצעת החברה מגוון רחב של סקרים ובקרות אנושיות עבור המגזר העסקי בכלל ועבור עסקים קמעונאיים בפרט. לקבלת מידע נוסף על שירותי החברה, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 03-7666477.

WhatsApp
יש לכם שאלות ..?
מוזמנים לשלוח הודעה.

במידה והנכם מתעניינים במשרה לקוח סמוי/סוקר יש להיכנס ללשונית דרושים ולהגיש מועמדות.